Botulotoxin proti pocení - jak to funguje?

Botulotoxin je v plastické chirurgii hojně užívanou látkou. Nejčastěji se používá jako prevence tvorby vrásek, v posledních letech však slaví velké úspěchy v boji s nadměrným pocením. Botulotoxinu lidé často říkají "botox". Botox je však registrovanou značkou výrobku, který obsahuje botulotoxin.

Botulotoxin se kromě plastické chirurgie používá i v neurologii či ortopedii, například při léčbě dětské mozkové obrny. Aplikace botulotoxinu do svalů napomáhá uvolnit spazmy, což nemocným obrnou výrazně pomáhá v pohybu. 

Botulotoxin, ať už botox či jiné preparáty, má v medicíně své nezastupitelné místo.

Botulotoxin proti pocení - jak to funguje?

Botulotoxin dokáže "znefunkčnit" nervové vzruchy. Aplikujeme-li ho do podkoží v blízkosti potních žláz, přestanou tyto potní žlázy produkovat pot a pocení v této konkrétní oblasti se výrazně omezí, či ustane úplně.

Efekt se dostavuje v řádu několika dní a trvá několik měsíců. Někteří klienti udávají 5 měsíců, někteří až 10. Obecně se efekt udává v rozmezí 3-9 měsíců.

Botulotoxin a jeho aplikace v INTER CLINIC

Botulotoxin se na naší klinice plastické chirurgie aplikuje již mnoho let. Řešíme tak nejen nadměrné pocení, ale rovněž ho aplikujeme jako prevenci proti vráskám. Aplikaci botulotoxinu provádí výhradně specialisté plastické chirurgie. Bezplatná konzultace je pro Vás ojedinělou možností, jak osobně zkonzultovat Váš problém přímo s plastickým chirurgem. Objednací lhůty jsou u nás velice krátké. Naši plastičtí chirurgové jsou špičkami ve svém oboru, s mnohaletými zkušenostmi a s tisíci spokojených pacientů.

Botulotoxin proti pocení – jak se provádí aplikace?

Aplikace botulotoxinu se provádí na vydezinfikovanou pokožku drobnými vpichy. Je-li místo ochlupené, je třeba ho oholit. Aplikace trvá několik minut. Nežádoucími účinky může být přechodné zarudnutí místa  aplikace. Výkon se neprovádí osobám mladším 18 let, dále těhotným a kojícím ženám.
Cena zákroku se pohybuje od 9 000 Kč výše - dle rozsahu zákroku.

Nadměrné pocení - kam všude lze aplikovat botulotoxin?

  •   Podpaží,
  •   dlaně rukou,
  •   plosky nohou,
  •   záda a další problémová místa.

Plastická chirurgie - bezplatná konzultace