Botulotoxin

Botulotoxin (nebo botulin) je známý jako klobásový jed. Jde o toxickou polypeptidickou dvojsložkovou směs produkovanou bakteriemi Clostridium botulinum. Botulotoxin je jedním z nejúčinějších jedů na světě a manipulace s ním patří výhradně do rukou odborníků. Nejznámějším medicínským produktem obsahujícím botulotoxin je botox.

Botulotoxin v medicíně

V medicíně má botultoxin své nezastupitelné místo. Neurologové a ortopedové ho používají při léčbě dětské mozkové obrny a dalších tonusových poruchách: aplikace botulotoxinu do svalů ničí neuronové spojení a křečovitě napjaté svaly tak povolují, což nemocným prospívá. Botulotoxinem se léčí i některé formy šilhání.

Botulotoxin v plastické chirurgii

Botulotoxin tím, že omezuje či ničí přenos nervového vzruchu, získal uplatnění i v boji proti vráskám. Aplikací botoxu do obličejových partií dojde k výraznému omezení mimiky a tím i tvorbě obličejových vrásek.

V posledních letech však v České republice nastal boom v řešení nadměrného pocení. Botultoxin proti pocení se stal doslova hitem. Botox lze aplikovat na problematická místa, jako je podpaží, záda, dlaně, plosky nohou atd. Výhodou je dlouhotrvající efekt a rychlý nástup účinnosti.

Plastická chirurgie - bezplatná konzultace

Kontakt

INTER CLINIC
Praha - Radotín, s. r. o.