Botox proti pocení

Nadměrné pocení trápí obě pohlaví stejně, pojďme si tedy o tomto problému povědět něco více. Nejde totiž jen o kosmetický problém, často může jít třeba i o předzvěst vážnějších zdravotních komplikací, kdy je nadměrné pocení jen varování našeho těla před možnou katastrofou.

Obvykle se zpotíme při náročnějším fyzickém výkonu, průměrný člověk vypotí denně třeba i půl litru potu. Není ani důvod proč  se občas pořádně nezapotit, pocení je totiž pro naše tělo vlastně velice prospěšné. Zbavuje totiž tělo škodlivých látek, které tímto způsobem vylučuje spolu s vodou. Je to taková naše malá klimatizace, kterou nicméně používáme opravdu každodenně.

Co je to vlastně botulotoxin? Za jistých okolností může jít o velmi účinný jed, který ale v lékařství slouží poněkud jiným účelům, než by mohl posloužit třeba teroristům. Takzvané botoxové injekce jsou hojně využívané v estetickém lékařství, protože jejich aplikace může vyhladit vrásky a pomoci i od dalších zdravotních trablů, mezi které se řadí třeba nadměrné pocení. A vlastně nejde o nic nového, k lékařským účelům se botulotoxin používá už takřka čtvrtstoletí.

Kontakt

INTER CLINIC
Praha - Radotín, s. r. o.